Отборът на Енерджи (Варна) е новият шампион на България по волейбол при жените.

Варненки победиха като гости отбора на Славия Жар Компютърс в петата финална среща с 3:1 гейма (25:16, 21:25, 24:26, 21:25) и с общ резултат от 3-2 победи триумфираха в родното първенство.

Варненки съумяха да обърнат резултата в своя полза, след като губеха с 0:1 гейма.

В четвъртия гейм, при резултат 2:1 гейма и 2:0 точки в полза на Енерджи, двубоят бе прекъснат за повече от половин час, след като агитката на Славия запали факли и димки и залата се изпълни с гъст дим.

След подновяването на играта възпитаничките на треньора Евгени Петков взеха инициативата и постигнаха заслужена победа.

Изключително силен мач за победителките изнесе Александра Зафирова, която имаше основен принос за успеха.

Така Енерджи постигна забележителен обрат, след като волейболистките на Славия водеха с 2-0 победи в серията след първите два мача в София.

Варненки обаче спечелиха двете си домакинства в морската ни столица и след днешния успех спечелиха титлата с общо 3-2 победи.