Отборът на Енерджи Варна се превърна в хита на Държавното първенство по волейбол за жени след като се класира за финала. Състезателките на младия треньор Евгени Петков спечелиха серията срещу Академик Метатрон с 2:0 победи, а в реванша надиграха съперничките си също с 3:0 гейма (25:16, 25:20, 25:23).

Академик имаше домакинско предимство в полуфиналната серия, но беше без най-добрата си състезателка Теодора Бечева, която има лични ангажименти в Италия. Това, както и заболяване на някои от момичетата на Петър Харизанов, отслаби отбора и опитните волейболистки на Енерджи успяха да се възползват.

В първия мач в София изключително тежка травма на глезена получи Деница Генова, но това не стресна останалите и те успяха да вземат успех с 3:0. В реванша пред собствена публика варненки заложиха на силен начален удар, разпределителката Анна Драгиева разигра центровете и гостенките от Академик Метатрон не успяха да се противопоставят адекватно.

"Студентките" имаха шанс да се върнат в мача в третия гейм, когато водеха с 22:21, но не успяха и загубиха с 0:3.

В другата полуфинална двойка играят ЦСКА и Славия Жар Компютърс. "Белите" спечелиха изненадващо в първия мач като гости, реваншът в зала "Панайот Пондалов" е на 30-ти март.

Срещите от финалната серия, която е до три победи от пет мача,са насрочени за 4-ти, 5-ти, 8-ми, 9-ти и 10-ти април.