Отборът на българския волейболен национал Боян Йорданов ЕА Патрон (Патра) победи като гост Олимпиакос (Пирея) с 3:0 гейма в мач от 8-ия кръг на гръцкото първенство. В отделните части срещата завърши 25:23, 25:22, 25:22.

С основна заслуга за успеха на гостите бе Боян Йорданов, който бе най-резултатен за победителите с 15 точки и 1 блок. Другият българин от тима на Патра Андрей Жеков също показа отлична игра. Той добави 3 точки за победата. Най-полезен за домакините бе сърбинът Иван Милкович, който завърши с 16 точки и 2 блока.

С тази победа ЕА Патрон се изкачи на трето място във временното класиране с 18 точки. На първа позиция е Панатинайкос с актив от 23 точки. На второ място е Ираклис (Солун) на Пламен Константино с 21 точки. Четвърти е тимът на Олимпиакос.

Олимпиакос (Пирея) - ЕА Патрон (Патра) 0:3 (23:25, 22:25, 22:25)

Олимпиакос: Хосе Ривера 9, Василис Курнетас 2, Тине Урнаут 8, Димитрис Джурич 8, Иван Милкович 16, Томас Хоф 5 – Ахилиос Пападимитриу – либеро (Димитрис Султанопулос, Теоклитос Карипидис 2, Никос Румелиотис)

Патра: Михаил Ковач 7, Марек Новотни 11, АНДРЕЙ ЖЕКОВ 3, Йоргос Папазоглу 5, Марсело Саки 13, БОЯН ЙОРДАНОВ 15 - Христос Димитракопулос-либеро (Костас Гирцикис 2, Макис Ламбропулос, Мариос Гюрдас)