Джанлоренцо Бленджини остана доволен от представянето на своите волейболисти, които вчера победиха България с 3-1 гейма въ Варна. Италианският наставник подчерта, че най-важното състезание пре тази година е олимпийската квалификация през август и цялото му внимание е насочено към нея.

Иран и Бразилия оглавяват класирането след девет мача в "Лигата на нациите"

Българите са на 12-ата позиция и изпреварват преките съперници Португалия и Австралия

"Много сме щастливи. Очаквахме труден мач, какъвто се получи. Играхме добре през целия мач, дори в гейма, който загубихме.

България има нови играчи, които се присъединиха към тима само преди седмица и със сигурност не са в перфектно състояние. Но за повечето европейски отбори тази година най-важното състезание е олимпийската квалификация и затова вниманието в подготовката е концентрирано върху нея", сподели Бленджини.

Давиде Канделаро също беше шастрлив от победата:

"Щастлив съм от победата, страхотно е да печелиш. Млад отбор сме и се радвам, че бързо намерихме правилния път. Уикендът във Варна беше страхотен, с невероятна публика и отлични за нас резултати".