Вицешампионите на България КВК Габрово (Габрово) загубиха  като гост първия си мач от осминафиналите на европейския клубен турнир за Купата на ЦЕВ. Те поведоха с 2:0 гейма срещу белгийския Префаксис (Менен), но допуснаха пълен обрат за крайното 2:3 (26:24, 25:18, 23:25, 25:27, 13:15).

След като спечелиха първите два гейма българите имаха възможност да приключат срещата и в третия, и в четвъртия гейм. В третия те стопиха изоставането и успяха да излязат напред с 2 точки - 22:20. Домакините обаче показаха по-здрави нерви в края и спечелиха с 25:23. В четвъртата част волейболистите на Префаксис също демонстрираха характер и успяха да стопят изоставане от 4 точки, от 11:15 до 16:16, за триумфират с 27:25 и вкарат мача в тайбрек.

Решителният пети гейм беше равностоен и резултатът през цялото време се движеше точка за точка. Крайната победа, обаче, бе за домакините от Префаксис - 15:13 и 3:2.

Много силен мач направи Станислав Петков като реализира 30 точки (2 блока, 3 аса, 53% ефективност в атака и 30% позитивно посрещане). Минчо Минчев добави 27 точки.  За тима на Префаксис словенецът Альоша Урнаут реализира 21 точки,  а Йеле Синешел завърши с 20 точки, от които 10 блока.

Срещата-реванш е във вторник (10 декември) от 18,00 часа в зала "Орловец" в Габрово. Габровци трябва да гонят задължителна победа, за да се класират на 1/4-финалите, а при успех с 3:2 ще се играе т.нар. "златен" гейм. В следващата фаза на победителя от тази двойка ще срещне победителя от двойката между сръбския МОК Джердап (Кладово) и турския Малийе Мили Пиянго (Анкара).