Дамският национален отбор на България по волейбол записа трета загуба в тазгодишното издание на Световното Гранд При. Момичетата на Иван Сеферинов отстъпиха пред Пуерто Рико с 2:3 (24-26, 25-22, 18-25, 45-33, 7-15).  Мачът продължи почти три часа, а в четвъртия гейм се изиграха общо 68 точки за 45 минути.

Волейболистките започват с Чехия мачовете си в Пуерто Рико

Българките ще търсят три победи на карибския остров

Загубата на практика приключи с шансовете на лъвиците да се класират за финалната четворка. Те са пети в общото класиране с 3 победи и 3 загуби. Пред тях са Южна Корея, Полша, Германия и Чехия, които имат по 5 победи и 1 загуба.

Срещата се игра пред 8,700 зрители в зала "Роберто Клементе Колизеум" в Сан Хуан. Иван Сеферинов заложи на Гергана Димитрова и Мирослава Паскова в атака, които реализираха съответно 26 и 21 точки.  Петя Баракова започна като разпределител, но в средата на третия гейм беше заменена от Кристина Гунчева. Капитанката Добриана Рабаджиева въобще не влезе в игра. Юлия Стоянова записа 11 точки. Центрове бяха Нася Димитрова с 4 точки и Мария Данчева с 7 точки. Във втория гейм Елица Баракова смени Нася Димитрова и реализира 3 точки. В четвъртата част Веселина Григорова зае мястото на Юлия Стоянова и доигра мача, отбелязвайки 3 точки. Като либеро игра Русена Сланчева.

Българките записаха една победа и две загуби в на карибския остров. В края на тази седмица те ще изиграят последните три срещи от турнира. В хърватския град Вараждин "лъвиците" ще се изправят в петък отново срещу Пуерто Рико, в събота срещу домакина Хърватия и в неделя срещу Аржентина.