Много драматично се развиха събитията в последния трети ден от четвъртфиналния турнир в Белгород, Група В, за Купата на Русия за жени, като в крайна сметка тимът на Страшимира Филипова Уралочка-НТМК (Свердловск) се класира за финалната четворка, а домакините от Университет-Технолог с Диана Ненова останаха извън борда.

В първия мач за деня Уралочка загуби от Динамо (Казан) с 1:3 (26:25, 25:21, 21:25, 17:25) и отвори широко вратата към полуфиналите пред белгородчанки. На Ненова и компания беше достатъчна чиста победа над втородивизионния Локо-Ангара (Иркутск), за да изместят Уралочка от първото място в групата. Въпреки че те пропиляха този шанс още в първия гейм, загубвайки го с 18:25, все още имаха възможност да изпреварят конкурентките си по точково съотношение. В крайна сметка Университет победи с 3:1 (18:25, 25:14, 25:21, 25:22), като позволи на момичетата от Иркутск само 7 точки повече, отколкото трябваше, за да се класира напред.

В Група Г отборът на Илияна Петкова Самородок (Хабаровск) разби втородивизионния Надежда (Москва) с 3:0 (25:23, 25:17, 25:14), но не успя да се класира за финалната четворка след като загуби от домакините Омичка (Омск) предишния ден.

Освен Уралочка и Омичка, за полуфиналите се класираха още Динамо (Москва) и Заречье (Одинцово). Домакинът на финалната четворка на 21 и 22 декември тепърва ще бъде определен, а жребият ще се тегли на 5 декември.