Шампионите от Добруджа направиха първата крачка по пътя към защитата на титлата спечелена за първи път от тях през миналата година. В домашната зала „Добротица" добричлии спечелиха с 3:0 (25-23, 25-20, 28-26) първия си плейофен мач срещу Левски.

Резултатът е малко измамен, защото успехът дойде след обрати в края на първия и на третия гейм. В първия Левски водеше с 20-15, но последва много силна серия на домакините. Те реализираха 7 последователни точки, в които левскарите, като че ли бяха спрели да играят. В следващите разигравания двата отбора се захапах здраво, когато съдийска грешка даде решителната точка на домакините. Жулиен Георгиев беше хванат на блок, но топката тупна в аут. Съдията се поколеба какво да отсъди и след консултация със своя помощник потвърди точката за Добруджа. На повторението се видя, че топката е докоснала леко Жулиен Георгиев преди да падне на земята. Резултатът остана - 25-23.

Вторият гейм премина при постоянно водачество на домакините. Най-малката разлика, до която успяха да достигнат гостите от София беше 3 точки за 15-18.

Последната част от мача си приличаше много с първата. Софиянци поведоха с 20-17 и допуснаха обрат. Те все пак продължиха да се борят в края и имаха своите възможности да затворят гейма. В последните точки нервите на играчите на Левски не издържаха и добричлии измъкнаха частта и мача с 28-26.

Снимка 284066

Разликата в мача дойде основно в играта на блок. Играчите на Добруджа направиха 12 блока, голяма част от които в края на геймовете, а допуснаха да им бъдат направени само четири. За Левски разочароваха диагоналът Спас Байрев, който беше неутрализиран в решителните моменти и бившият национал Теодор Богданов надигран от центровете на домакините.

Най-резултатни в мача бяха: За Добруджа - Жулиен Георгиев с 19 точки и Димитър Маринков с 12 точки. За Левски Александър Кордев има 15 точки, а Симеон Александров 10 точки.

Втората среща между двата отбора ще се играе в понеделник в софийската зала „Универсиада" от 18:30 часа. Евентуален трети мач ще се играе следващия четвъртък отново в Добрич,

Според специалистите волейболистите на Левски си избраха съперник за плейофите, след като допуснаха загуба при домакинството си на Добруджа в последния кръг от редовния сезон. Първият мач показа, че може би са си направили криви сметки.

ДОБРУДЖА  - ЛЕВСКИ 3:0 (25:23, 25:20, 28:26)

ДОБРУДЖА : Денимир Димитров, Жулиен Георгиев, Димитър Маринков, Трифон Лапков, Илия Петков, Алекс Грозданов - Христо Христов-либеро. Старши-треньор: Мирослав Живков

ЛЕВСКИ: Николай Манчев, Спас Байрев, Симеон Александров, Мартин Павлов, Теодор Богданов, Александър Кордев - Ивайло Лалов-либеро. Старши-треньор: Петър Шопов.