Волейболният шампион Добруджа победи неочаквано лесно носителя на купата Нефтохомик с 3:0 гейма като гост. С тази среща завърши шестия кръг от Суперлигата.

Двата отбора се срещнаха за втори път този сезон, като по-рано в Пазарджик Нефтохимик спечели мачът за Суперкупата с 3:2. Този факт създаде очаквания за нов успех на бургазлии.

Пред 200 зрители гостите от Добрич буквално преминаха през бургазлии и загубиха само 52 точки в трите гейма. Много силно заработи блокадата на добричлии, които записаха 12 точки от тези елемент. Те направиха и 8 аса.

Шампионите се включиха към групата отбори с 5 победи и 1 загуба - Монтана и Пирин. Начело е ЦСКА с 6 победи. Нефтохимик е на деветото място с 2 победи и 4 загуби.

Нефтохимик 0-3 - Добруджа (19-25, 19-25, 14-25)