Мъжкият тим на Добруджа 07 (Добрич) направи полезна проверка преди гостуването си на Пирин в среща от 11 кръг на Суперлигата. Състезателите на Мирослав Живков отстъпиха с 1:4 на румънския Томис (Констанца) пред близо 400 зрители в зала "Добротица".

Гостите, водени от Мартин Стоев, и в чийто тим като титуляри играят българите Андрей Жеков, Дмитрий Бахов и либерото Владислав Иванов, спечелиха първите три части с 25:21, 25:21 и 25:20.

Двата тима се бяха разбрали да изиграят пет гейма в спаринга, като в четвъртия северните ни съседи, които са четвъртфиналисти в силния евротурнир за Купата на ЦЕВ, надделяха с 26-24, а в последната част домакините, които стояха достойно на терена след зимната пауза, се наложиха с 15:11 т.

Тимът на Добруджа 07 ще отпътува за Разлог тази вечер в 23 часа, а утре ще направи 2 тренировки. Мачът между двата отбора е в петък.