Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич), които на четвъртфинапа на Суперлигата на България отстраниха шампиона от последните четири години Марек Юнион Ивкони, продължиха с отличното си представяне и в полуфиналната серия. В първия мач те победиха като гост шампиона от редовния сезон Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (25:21, 25:22, 19:25, 24:26).

Така добричлии поведоха с 1:0 победи в серията. Играе се до 3 победи от 5 срещи. Втората среща между двата тима е днес (23 март) отново в 18,00 часа в Бургас.

През първите два гейма гостите показаха силна игра в заключителната част и успяха да ги спечелят. Едва в третата част домакините намериха отговор, като след добра серия от сервиси на Николай Къртев дръпнаха с 8:4 и съхраниха аванса си до края. В четвъртия гейм Добруджа започна устремно и успя да поведе с 16:11. Нефтохимик обаче не се предаде и стопи голямата разлика, но въпреки това отстъпи с 24:26.

Най-полезен за Добруджа стана Димитър Маринков с 15 точки (4 блока, 1 ас, 36% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане), а влезлият като резерва Жулиен Георгиев добави още 11 точки (1 блок, 3 аса и 41% ефективност в атака) за победата. За домакините от Нефтохимик Явор Генов (4 блока, 38% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) и Стоян Самунев (6 блока!!!, 1 ас и 48% ефективност в атака) реализираха по 17 точки, но и това не бе достатъчно за успеха.

В другия полуфинал Монтана спечели домакинския си мач срещу Арда  с 3:1 (25:23, 23:25, 25:19, 25:21) и поведе с 1:0 победи в серията. Втората среща между двата тима е днес (23 март) отново от 18,00 часа в Монтана.

Срещата започна много оспорвано и двата отбора си размениха по един гейм на 23. Загубата на втория гейм подейства стимулиращо на момчетата на Петър Шопов и в третата част те започнаха още от самото начало да диктуват играта. Това развитие се запази в следващите два гейма, като домакините повече не допуснаха изненади и за радост на своите фенове приключиха първия си мач след 25:19 и 25:21 и 3:1.