Добруджа сгази Монтана с 3:0 (25:20, 25:16, 25:18) гейма за радост на близо 1800-те зрители в препълнената зала "Добротица" и вече докосва титлата в Суперлигата.

Момчетата на Миро Живков изнесоха лекция на гостите и този път стигнаха с лекота до успеха, за да поведат с 2:1 във финалната серия. Отново над всички за домакините бе Велизар Чернокожев, докато волейболистите на Монтана, за разлика от първите два мача, не успяха с нищо да се противопоставят на значително по-неопитния си съперник.

Добричлии си бяха научили урока от предния мач и наказваха гостите за всяка тяхна грешка на посрещане и в нападение.

Първият гейм започна равностойно, като до първото техническо прекъсване гостите имаха точка преднина. Последваха силни изяви на домакините, които обърнаха в своя полза за 13:9. Разликата продължи да расте до 20:16 след атака в аут на влезлия като резерва Симеон Александров. При 24:20 за сервис застана именно той, но ударът му завърши в мрежата, след което носителят на Купата на България поведе с 1:0.

Във втората част Монтана опита атака със сервис, но лошата им подредба в защита позволи на домакините отново да поведат с 13:9. След второто прекъсване добричлии бяха повече от категорични на терена, а благодарение на многото грешки на съперника лесно спечелиха гейма, за да поведат с 2:0, оставайки гостите на 16.

Третата част тръгна равностойно до 9:9, след което домакините се откъснаха и поведоха с 16:13. Добруджанци увеличиха разликата до 18:14 след единичен блок на Чернокожев, а след това и на 20:15 след мощен негов ас. В крайна сметка Добруджа се справи без проблем и в заключителните минути и спечели гейма с убедително 25:18 след грешка от сервис на Златко Кьосев.

Домакините вече са били в подобна ситуация миналата година. Тогава те дори водеха с 2:0 на Марек, но позволиха пълен обрат. Дали сега опитните волейболисти на Монтана ще намерят сили да сътворят подобен подвиг или този път Миро Живков и компания ще издържат на напрежението? Отговорът днес от 17:30 часа отново в зала „Добротица".