Добруджа 07 се класира за финала в турнира за купата на България по волейбол за мъже в Пазарджик. Отборът от Добрич спечели с категоричното 3:0 (25:20, 26:24, 25:23) срещу състава на Монтана.

Двукратният носител на националната купа поведе в резултата след 25:20 в първия гейм, въпреки равностойното начало на срещата. Втората част също премина при поделено превъзходство, а блокада на Венцислав Рагин осигури още по-надежден аванс за отбора, който е воден от Мирослав Живков.

Третият гейм започна с червен картон на Димитър Маринков от Добруджа, но Монтана изгуби аванса си, въпреки опитите за промяна от страна на старши треньора Даниел Пеев. Успешно нападение на Мартин Мечкаров сложи край на двубоя, продължил близо час и половина.

Мартин Мечкаров се отличи с 19 точки в полза на победителите, а неговият съотборник Жулиен Георгиев добави още 13 точки. За монтанци Максим Сапожков също завърши с 19 точки.

Кметът на Пазарджик и ръководството на НВЛ с официална пресконференция преди финалите за Купа България по волейбол