Добруджа 07 надигра като гост Тетевен Волей с 3:2 (25:18, 28:26, 23:25, 16:25, 15:13) в мач от 7-ия кръг на Суперлигата.

Така съставът остава на 6-о място във временното класиране с 11 точки след 4 победи и 3 загуби, с колкото е и 5-ия Хебър (Пазарджик).

Тетевенци пък са на предпоследното 11-о място с 1 победа, 6 загуби и 3 точки.

В следващия кръг добричлии гостуват на Черно море във Варна, докато Тетевен е гост на Хебър (Пазарджик).

Четвъртата част се оказа много драматична, като започна със сериозна преднина за тетевенци - 8:2, която се запази до края - 25:16. Така мачът влезе в тайбрек.

Там добруджанци взеха предимство отначало, но от другата страна на мрежата съпротивата бе огромна. Това мобилизира играчите на Петър Пенев, които се пребориха за крайния успех след 15:13.