Отборът на на Добруджа 07 (Добрич) записа нова победа в Суперлигата, след като се наложи у дома над закъсалия Славия с 3:1 (25:27, 27:25, 25:17, 25:15) в изтеглен мач от междинния 18-ия кръг.

Срещата започна изненадващо като волейболистите на Славия стигнаха до преднина 22:18 в първия гейм. Тук домакините обаче направиха финален щурм за частта и почти успяха да я запишат на сметката си, след като водеха с 24:23 и 25:24. Два сбъркани сервиса за позволиха на "белите" все пак те да затворят гейма.

Вторият гейм също беше много оспорван, но домакините успяха да го вземат също на 25.

С това силите на Славия се изчерпаха и в последните два гейма Добруджа беше пълен господар на терена.

С тази победа добричлии се изкачиха на 7-мо място във временното класиране с 25 точки след 8 победи и 10 загуби. "Белите" продължават да са на предпоследното 11-то място с 12 точки след едва 3 победи и 15 загуби.