Днес от 16:00 часа в зала "Люлин" в София ще се играе дербито от дамското волейболно първенство Левски - Марица.

Марица взе гейм на Алианц МТФ в Щутгарт

Българките бяха равностойни на германския тим

Двубоят беше насрочен за петък, но по молба на маричанки бе преместен за днес. Преди пет дни шампионките играха двубой от шампионската лига в Щутгарт, където отстъпиха пред местния Алинац МТФ с 1-3 гейма.

Шампионките направиха страхотен първи полусезон в родния шампионат, Те завършиха без загубен гейм със седем победи. Пловдивчанки не са губили в официална среща у нас от 14 ноември 2015 година.

Левски е на трета позиция във временното класиране с 12 точки. Сините са с 4 победи и 3 загуби и геймово съотношение е 14-9.

Предишният мач се игра на 17 декември в пловдивската зала "Колодрума". Резултатът 3-0 (25-5, 25-15, 25-18) в полза на домакините е красноречив.

На 5 януари в зала "Лаута" двамата тима се срещнаха в учебна игра, спечелена от домакините с 5-0 (25-19, 25-19, 25-20, 25-19, 26:24).

Съдии на днешния двубой ще бъдат Стоян Барев и Илиян Георгиев.