Мъжкият волейболен състав на Динамо (Москва), където играят българските национали Матей Казийски и Теодор Салпоров допусна поражение в третия мач от ½-финалната серия на волейболната Суперлига на Русия.

Българските волейболисти започнаха мача като титуляри, но тимът им отстъпи с 2:3 (22:25, 27:25, 25:22, 20:25, 10:15) гейма като гост на Факел (Новий Уренгой).

По този начин възпитаниците на наставника Владимир Алекно допуснаха първа загуба от Факел, след като победиха този съперник и в двата си мача като домакин.

За Динамо това бе четвърто поражение този сезон в шампионата на Русия. Серията се играе до три победи от пет мача, а следващата среща е в неделя, като домакин отново е Факел. При евентуален пети мач домакинството отново ще е на страната на отбора от Москва.

Същевременно Газпром (Сургутский район) ще се бори за 7-8 място в шампионата със загубилия от двойката Динамо Янтар (Калининград) и Локомотив (Белгород).
В Газпром се състезава капитанът на националния ни отбор Пламен Константинов, но отборът му бе отстранен от Локомотив Изумруд (Екатерининбург), след като допусна трета загуба с в плейофите за 5-8 място.