Динамо (Букурещ) спечели четвъртото издание на традиционния международен женски волейболен турнир за Купа Пловдив. В последния мач от надпреварата румънският тим надигра домакините от Марица (Пловдив) с 3:1 (29:27, 25:19, 18:25, 25:22) и ги остави на второто място в крайното класиране.

Първият гейм бе най-оспорван, като двата отбора играха 30 минути, за да се стигне до 29:27 за Динамо. Във втората част Марица водеше при двете технически прекъсвания, но допусна обрат в края (18:21) и румънките дръпнаха с 2:0 гейма.

Отговорът на маричанки дойде в третия гейм, който спечелиха на 18, но Динамо успя да се наложи в четвъртия и да запише успех с 3:1.

Капитанката Радосвета Тенева отбеляза 22 точки (4 аса, 1 блокада, 47 % в атака), а Габриела Цветанова добави 20 (2 аса, 1 блокада, 46 % в нападение). Като цяло, Марица имаше превес както на блокада (11:3), така и на сервис (8:4). За Динамо сръбската състезателка Оливера Медич направи 21 точки (3 аса, 42 % в нападение).

В другия мач турският Бурсаспор (Бурса) постигна първата си победа, измъквайки инфарктно успеха срещу гръцкия Маркопулу Ревойл (Маркопуло) с 3:2 (21:25, 25:18, 22:25, 26:24, 19:17).

Ерика Меркадо отново се изяви с изключителните 38 точки за Маркопулу. Елена Литовченко допринесе 24 точки за победата на Бурсаспор.

В крайното класиране Динамо завърши на върха в таблицата с 2 победи и 6 точки, следван от Марица с 2 победи и 5 точки, Маркопулу с 1 победа и 4 точки и Бурсаспор с 1 победа и 3 точки.

Между двата мача се проведе и кратка церемония по награждаване на участниците. Мениджърът на Марица (Пловдив) Борис Халачев обяви, че в името на приятелския дух на турнира класирането е неофициално и всички четири отбора получиха еднакви купи от президента на клуба Илия Динков.