Отборът на Дея спорт победи трудно с Левски София у дома с 3:2 (25:19, 23:25, 21:25, 25:10, 15:9) в един от най-интересните мачове от 15-ия кръг в шампионата на България по волейбол при мъжете.

Бургазлии, които достигнаха до финала за купата на България преди няколко седмици, поведоха в резултата след 25:19, но допуснаха частичен обрат срещу "сините" след третата част.

Воденият от треньора Франческо Кадеду отбор беше особено убедителен в четвъртия гейм, когато победи с 25:10 и се добра до тайбрек. В него Дея спорт поведе с 8:6, след като направи обрат от 4:6, за да победи с крайното 15:9 след повече от два часа и половина игра.

Николай Учиков отбеляза 17 точки за победителите, а неговият съотборник Валентин Братоев завърши със същия актив.

За Левски най-резултатен стана Владимир Гърков с 18 точки.

Дея спорт заема пето място в класирането, докато "сините" са на втората позиция до момента.

В други срещи от кръга Добруджа 07 победи у дома Пирин Разлог с 3:0 (26:24, 25:12, 25:16), докато Марек Юнион-Ивкони също се наложи пред собствена публика срещу Монтана с 3:0 (25:14, 25:23, 26:24).