Дея спорт (Бургас) записа трета победа в първенството при мъжете - Супер Волей. Воденият от Венцислав Симеонов тим надделя над Левски София с 3:2 (25:21, 25:15, 21:25, 22:25, 15:12) в мач от четвърти кръг, изигран в зала "Младост" в морския град.

Дея заема пета позиция с 8 точки (3 победи, 1 загуба), "сините" са десети с 5 точки (1 успех, 3 поражения).

Хебър е новият носител на Суперкупата на България

Драма в Стара Загора

Волейболистите на Дея доминираха от самото начало на срещата. В средата на гейма левскарите се доближиха, а при 17:17 и изравниха, но не съумяха да преодолеят амбициозния тим от морския град. Бургазлии бяха по-ефективни от съперника на повечето елементи, като атаката бе ключова за успеха в първата част.

Във втората част домакините отново тръгнаха ударно (3:0), но постепенно гостите наваксаха изоставането си. Въпреки това проблемите в полето на "сините" продължиха, момчетата на Венцислав Симеонов отново тормозеха със сервис столичани. Атаката на Дея спорт също работеше по-добре, както и защитата, и това оказа своето влияние. До края положението не се промени и бургазлии поведоха с 2:0 гейма с убедителна игра.

Двата отбора започнаха равностойно в третия гейм, но постепенно Дея оформи малка преднина. "Сините" обаче не се отказаха и стопиха аванса, като направиха обрат след две успешни блокади. В следващите минути доминацията им се запази и пасивът бе намален на 1:2 гейма. За разлика от предходните части, в тази атаката на гостите бе на по-високо ниво, както и посрещането.

В четвъртата част домакините тръгнаха силно, но бяха догонени от левскарите, които реализираха серия след 6:10. Това мобилизира състезателите на Дея, но играта продължи точка за точка. След 12-та точка волейболистите на Андрей Жеков набраха инерция и излязоха напред. Показателите им се подобриха и това донесе успеха. Така резултатът бе изравнен и мачът влезе в тайбрек.

Там играта започна равностойно, след което "синият" тим продължи възходящо и оформи преднина. Домакините настигнаха съперника при 8:8 и 10:10, което вкара интрига. Дея поведе, като успя да удържи темпото и да спечели мача след 15:12 и крайното 3:2 гейма.

Най-резултатен бе Виталий Василиев с 23 точки (2 аса, 1 блокада), 20 точки добави Леон Тончев (1 ас, 5 блокади).