Българският национален отбор по волейбол за девойки направи впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2 (25:15, 27:25, 23:25, 27:29, 8:15) гейма срещу Австрия в първата си среща от квалификацията за Световно първенство в Тишнов (Чехия).

Нашите момичета започнаха много трудно мача и загубиха първия гейм с цели десет точки разлика - 15:25. Във втората част състезателките на треньора Петър Дочев пропиляха аванс от цели 8 точки при резултат 17:9 и загубиха гейма 25:27.

Третата част също започна по-добре за австрийския отбор, който поведе с 14:9, но българките показаха, че също знаят как да правят обрати и спечелиха гейма с 25:23.

За съжаление успеха в третата част подейства мотивиращо на австрийския отбор, който започна много силно 4-ия гейм и на бързо поведе с 11:3. В следващите минути състезателките на Петър Дочев показаха, че дори при подобно изоставане не трябва да бъдат отписвани и втората пауза дойде само при точка преднина за Австрия. Двата отбора вървяха точка за точка до 25:25 като нашите момичета отразиха два мачбола и спечелиха 4-ата част с 29:27.

В тайбрека българките на бързо поведоха с 6:0, а до края не допуснаха повече изненади и спечелиха мача след 15:8 в петия гейм.

Със спечелените две точки състезателките на Петър Дочев оглавиха класирането в тази група „Е", в която са още домакините и Дания, които по програма трябва да излязат един срещу друг по-късно тази вечер.

Следващият съперник на нашите момичета е съставът на Дания, срещу който излизаме утре от 16:00 часа.