Националният отбор по волейбол на България за девойки старша възраст изигра първата си контрола в Тихуана (Мексико), където след броени дни ще започне и своето участие в Световното първенство. Младите Лъвици победиха връстничките си от Полша в един много оспорван двубой с 3:2 (24:26, 25:23, 25:19, 17:25, 20:18), предаде Bulgarianvolley.com.

В битката, продължила точно 100 минути игрово време, точковият резултат накрая беше равен - 111:111. Само в третия и четвъртия гейм разликата в точките беше повече от 2, но именно в тези две части българският старши треньор Стоян Гунчев експериментира със състава, изпробвайки различни варианти на постройка.

В крайна сметка балканските шампионки се наложиха с резултат 20:18 в тайбрека. Добриана Рабаджиева се отличи като топреализаторка на мача с 18 точки, макар че игра само в първите три гейма. Елица Василева добави 16. Южноевропейският отбор надигра полякините най-вече с по-добър начален удар, като цели шест български волейболистки постигнаха точки директно от сервис - общо 10 аса срещу 5 на съперничките. Само преди три седмици полякините като домакини на турнира за Купа Голенюв разбиха българките в три гейма.

Българската група е в Тихуана от три дни. Всички състезателки се чувстват добре. "Нямаме никакви проблеми. Настанени сме при отлични условия. Залата също е супер," сподели помощник-треньорът на отбора Иван Петков за BulgarianVolley.com.

Тази нощ, отново от 01:00 б.в., девойките ще изиграят още една контролна среща - срещу Доминиканската република. България започва своето участие в Група D на Световното първенство в четвъртък от 23:00 б.в. с мач срещу тима на САЩ. В групата са още Куба и Турция.