Българският национален тим за девойки до 19 години загуби инфарктно мача за бронзовите медали на световното първенство по волейбол в Мексико. В спора за бронза момичетата на Стоян Гунчев паднаха с 2:3 (25:19, 25:21, 18:25, 21:25, 17:19) от вече бившия световен първенец.

Нашите поведоха с 2:0, но след това не издържаха психически пред 3000 зрители в зала "Аудиторио дел Естадо Сиудад Депортива" в Мексикали. Въпреки поражението успехът е най-голям в историята на българския волейбол за тази възраст при дамите.

Досега най-доброто ни класиране бе седмо място пред 1987 в Сеул, а за последен път България игра на такъв форум през 1991 година.

Селекционерът на националния ни волейболен отбор за девойки Стоян Гунчев въпреки поражението остана доволен от четвъртото място и че са постигнали големите си цели.

"Доволен съм от представянето на отбора ми на световното първенство и завоюваното четвърто място. Този мач бе най-добрия ни на целия шампионат. Поздравявам Бразилия за победата и състезателките ми за усърдната работа и постигнатите големи цели за страната ни.

Днес Бразилия игра страхотен волвйбол, а Антонио Ризола демонстрира, че е един от най-добрите треньори, който може да промени тактиката и да спечели, след като загуби първите два гейма", коментира Гунчев на пресконференцията след мача.

"Щастлив съм от спечелените бронзови медали след четири години. Поздравявам България и нейния треньор за страхотния мач днес. Днес България показа, че е добър отбор, но им трябва малко повече опит. Щастлив и развълнувам съм, че с този отбор най-накрая спечелихме медал от световно първенство.

Никога не се отказахме и посвещаваме тази победа на страната си. Също така благодаря на Мексико за отличната организация на първенството и страхотната подкрепа на публиката", каза колегата му Антонио Ризола след страхотната победа.