Последният съперник на България в първата фаза на европейското първенство в Турция остана без спечелен гейм и в третия ден на шампионата. Тимът, срещу който нашите излизат утре падна 0:3 от Италия. Категоричната победа върна позагубеното вчера самочувствие на адзурите.

В група А Полша стана първият отбор, който продължава напред без загуба. Макар и без част от звездите си световните вицешампиони днес биха 3:0 и домакините. Преди това отборът се справи с Франция и Германия. Петлите пък взеха първа победа и почти си гарантираха участие напред за сметка на Турция.

В група В Холандия продължи да показва различно лице от световните квалификации и затрудни максимално основния фаворит за титлата Русия. Сборная все пак се наложи с 3:2.

Гърция пък изненадващо оглави класирането в поток С, където е и актуалният европейски шампион Испания. Южните ни съседи взеха втора победа след 3:2 над Словакия.