Чехия детронира европейския шампион Франция. Чехите, които имат големи традиции във волейбола спечелиха с 3:1 (25-21, 21-25, 25-21, 25-20) и ще играят днес срещу Германия.

Словения победи Полша и постави под въпрос приходите от билети на Евроволей 2017

Балканците за втори път елиминират Дружина полска на първенство на Стария континент

Михал Фингер записа 19 точки, а Донован Дзаворонок 15 точки. Победителите успяха да неутрализират лидера на "петлите" Ервин Нгапет, който остана само с 6 точки. Нгапет успяваше в предишните срещи да измъква французите, чиято форма драматично спадна след спечелването на Световната лига.

Диагоналът на Франция Стефан Бойер беше най-резултатния в мача с 20 точки, но на практика само той реализираше за своя отбор. Втори за французите е блокировачът Кевин льо Ру с 8 точки.

Чехите успяваха да дръпнат в началото на всеки един от трите спечелени гейма и умело да поддържат разлика от 3-4 точки.

Френската публика посърна

Източник: cev.lu

Победителят от мача Германия - Чехия в събота ще играе полуфинал срещу по-добрия от двубоя България - Сърбия.

Чехия и Германия са четвъртфиналистите на Евроволей 2017, които не можаха да се класират за световното първенство догодина.