Бразилските волейболистки спечелиха 24-тото издание на Световното Гранд При. Това е дамският аналог на Световната лига при мъжете.

Във финалната среща в Бангкок южноамериканките надиграха представителките на САЩ с 3:2 (18-25, 25-17, 25-23, 22-25, 15-9). Двата отбора доказаха, че в момента са най-силните в света и направиха много зрелищен мач. Миналата година именно североамериканките спечелиха турнира.

За Бразилия най-резултатни бяха Фабиана Клаудино с 18 точки, Шейла Каштро с 14 точки и Фернанда Родригеш също с 14 точки. За американките Фолуке Акинрадеуо направи 19 точки, Кимбърли Хил 17 точки.

Снимка 243738

В двубоя за третото място Холандия обърна Русия, след като губеше с 0:2 гейма и спаси 4 мачбола в дългия трети сет. Резултат 3:2 (18-25, 23-25, 30-28, 25-21, 15-9).

Пети останаха китайките, които се справиха лесно с домакините на финалите от Тайланд с 3:0 (25-23, 25-23, 25-12).

България остана четвърта в група 2, което означава 16-то място в крайното класиране. Ако ФИВБ не направи някакви промени, догодина нашите волейболистки ще играят отново във второто ниво.