Отборът на олимпийските шампионки по волейбол Бразилия записа трета поредна победа на турнира на континенталните първенци, който се провежда в Япония. Този път бразилките не бяха така убедителни и допуснаха загуба на гейм, но в крайна сметка се наложиха над Домениканската република с 3:1 (25:20, 25:15, 22:25, 25:19). Най-резултатна за победителките беше Шейла Кастро с 20 точки, а Наталия Перейра и Фернанда Родригес добавиха по 13 за успеха. За съперничките им Бетания де ла Крус отбеляза 21.

В изключително драматичен мач САЩ успяха да се наложат над Русия с 3:2 (16:25, 25:22, 25:19, 24:26, 15:13). Мачът продължи 2 часа и 2 минути. В решителния пети гейм резултатът вървеше точка за точка. Но в края при 12:13 и 13:14 Наталия Малих изпрати топката в аут и с това даде победата за САЩ.

За американките 23 точки отбеляза Ларсон, а за рускините най-резултатна беше Малих с 26 точки.

В третия мач за деня домакините от Япония нямаха проблем с Тайланд и се наложиха с 3:0 (25:20, 29:27, 25:22) за по-малко от час и половина игра.

В класирането след третия кръг начело е Бразилия с пълен актив от 9 т. На второ място са японките с 6, пред САЩ - 5, Русия - 4, Домениканската република - 3 и Тайланд без спечелена точка.