Бразилия спечели Световната лига по волейбол за мъже за четвърти пореден път през последните години след като на финала се наложи над Франция с 3:2 гейма (22:25, 23:25, 25:22, 25:23, 15:13).

"Кариоките", които бяха разгромени от волейболистите на Мартин Стоев с 3:0 гейма на старта на финалния турнир в Москва, загубиха първите два гейма, но след това намериха сили да
обърнат резултата до 3:2 в своя полза.

Французите се класираха за финала малко изненадващо, но привлякоха вниманието върху себе си с отличната си игра срещу България на полуфинала и показаха, че няма да се предадат лесно срещу именития си противник.

Волейболистите на Филип Блен отново бяха блестящи в защита и измъкнаха първите два гейма след 25:22 и 25:23, но след това умората от изиграните три петгеймови мача си каза думата и "петлите" загубиха инициативата в мача.

Отборът на Бразилия се разигра и вкара мача в тай-брек след 25:22 и 25:23 в третата и в четвъртата част. В петия гейм французите поведоха в началото с 5:4, но след това бразилците на свой ред се откъснаха напред за 14:11 и в крайна сметка затвориха гейма при 15:13 и спечелиха мача с 3:2.