Бразилия победи Русия в Куритиба с 3:2 (25-18, 18-25, 25-19, 22-25, 16-14) в последния мач от група "А" на световната волейболна лига. Мачът беше много зрелищен, премина през обрати и беше решен в последните две точки. С победата Селесао се класира на първо място и ще играе довечера с отбора на САЩ от 21:05 часа за място на финала.

Волейболистите на Канада наказаха руснаците и се класираха за полуфинал

Първите два гейма на мача бяха много оспорвани

На практика интригата приключи след първия гейм, спечелен от домакините и елиминирал руснаците. Европейският отбор се нуждаеше от победа с 3:0 за да продължи напред.

След това двубоят беше за публиката, като руснаците показаха, че имат огромно желание да развалят бразилския празник. Те играха отлично на блокада и бяха на косъм от победата. В края голямото желание на олимпийските шампиони и някои грешки на Русия обърнаха резултата в петия гейм.

Руснаците направиха 17 блока и 25 грешки. Бразилците бяха по-успешни на начален удар 5-2, блоковете им са 9, а грешките цели 37. Последният показател се дължи на факта, че южноамериканците играят изключително в защита и рядко допускат топката да падне директно на пода.

Диагоналът Рикардо Лукарели реализира 25 точки, а Маурисио Силва 14 точки. Дмитрий Волков и Максим Жигалов отбелязаха по 17 точки за Русия.