България допусна поражение с 0:3 (21:25, 20:25, 18:25) срещу Бразилия в поредния си двубой от Лигата на нациите по волейбол при жените в София.

След тази загуба българките заемат 13-то място с актив от 9 точки.

Селекционерът на българския тим Лоренцо Мичели започна със състав: Лора Китипова, Мария Йорданова, Силвана Чаушева, Мирослава Паскова, Нася Димитрова, Мира Тодорова и либерото Жана Тодорова. В хода на мача като резерви на полети влязоха Радостина Маринова, Александра Миланова, Петя Баракова и Борислава Съйкова.

Началото на срещата в "Арена Армеец" беше равностойно, но "селесао" дръпна в резултата със 17:14. При последвалата размяна на атаки бразилците взеха аванс в мача при 25:21.

Тръпката е в зала Арена Армеец с efbet и националния отбор по волейбол

През тази седмица България е домакин на мачовете от волейболната Лига на нациите

Втората част също се разви по подобен начин. Бразилия успя да се откъсне в резултата при 19:14, за да поведе с 2:0 след 25:20.

Последва силно начало на заключителния гейм за бразилския тим, който поведе с 10:6, премина през 20:15, за да затвори мача при 25:18 след по-малко от час и половина.

Най-резултатна за България стана Нася Димитрова с 9 точки, а Мирослава Паскова добави още 7 точки.

Габриела Гимараеш се отличи с 12 точки за победителите.

Бразилия се намира на второ място във временното класиране в престижния турнир.

В 11-ия си мач от Лигата на нациите българският отбор ще играе срещу европейския шампион Италия. Срещата е в събота от 20 часа.