В Полския град Краков започнаха срещите от финалите на Световната волейболна лига.

В първата среща Бразилия се саморазправи с Италия в три сета - 25-18, 25-20, 25-19. Южноамериканците не оставиха никакви шансове на своите европейски съперници и дадоха сериозна заявка за първо място в лигата и златни олимпийски медали.

Снимка 244303

Във втората среща поляци и французи за пореден път потвърдиха старата волейболна максима „кой не бие три на нула, пада три на две." Миналогодишните носители на трофея от Франция поведоха лесно с два сета - 25-21 и 25-17. Отпуснаха се в третия, като допуснаха изоставане 7-16 и го загубиха с 17-25.

Четвъртата част бе най-оспорвана. В началото Франция поведе с 11-7. Около 20-тата точка поляците изравниха и поведоха с 2 точки. Стигна се до изравняване 24-24. Поляците успяха да реализират третия си сетбол и вкараха мача в тай-брейк.

В последната част Франция водеше само в самото начало. Смяната на игрищата дойде при 8-6 за Полша. До края водени от публиката домакините не допуснаха повече обрати и затвориха мача с 15-12.

Утре ще играят от 18:30 САЩ и Италия, като „адзурите" се нуждаят от победа за да не отпаднат. От 21:30 Полша играе със Сърбия и също се нуждае от победа,  ако не иска да зависи от петъчния мач между Сърбия. Стана традиция в мачовете за световната лига, когато групите са от по 3 отбора, последните срещи да завършват с изгоден резултат на играещите в тях отбори.