В първия полуфинал на Световното първенство Бразилия победи с 3:1 гейма Сърбия и Черна Гора ( 19, - 15, 22, 12) и се класира за финала, където съперник на кариоките ще е победителят от срещата България- Полша.

След оспорван първи гейм  Бразилия поведе на Сърбия и Черна Гора в първия полуфинал на Световното първенство. Мачът започна изключително равностойно и се движеше точка за точка. Двата отбора предложиха на зрителите изключителна битка. Атаките се редуваха от всички страни на мрежата. Западните ни съседи водеха при първата техническа пауза с 8:7.

След това постепенно Бразилия започна да налага волята си, а "плавите" грешаха.

Втората техническа пауза дойде при преднина за бразилците - 16:14. Няколко неуспешни атаки на Сърбия и Черна гора доведоха до разлика от 19:15 в полза на Бразилия, което принуди треньорския щаб да вземе прекъсване.

Това не даде резултат и след добра игра Бразилия спечели гейма с 25:19 за 19 минути.

През втория гейм сякаш на полето се появи друг отбор на плавите. Разликата за кратко време стана 6:1 в полза на Сърбия и Черна Гора, а техническата пауза дойде при 8:2.

Двата отбора си разделиха по две успешни атаки и резултатът стана 10:4.

Разликата се запази, а дори се стигна до 19:12 в полза на "сините".

Балканският отбор започна да играе с повече настроение, а това сякаш парализира действията в тима на Бразилия. Треньорът на световния и олимпийски шампион Бернардо Резендеш не взе правилните решения, като независимо от взетото прекъсване в края на гейма Сърбия и Черна Гора спечели гейма с 25:15. Блокадата беше най-силното оръжие на сърбите в този момент от срещата. Геймът продължи отново 19 минути.

В третия гейм играта започна отначало. По концентрирани в него  се оказаха южноамериканците. Подчертано предимство в началото на гейма имаха кариоките, но постепенно Сърбия и Черна Гора се приближи към равенството.

Но няколко грешки на отбора в края на гейма доведе до резултат 22:17 за Бразилия и сърбите взеха прекъсване. Селекционерът на тима Игор Полкович взе необходимите решения за промяна в играта и плавите стигнаха до намаляване на резултата до само три точки - 22: 25 и така завърши този трети гейм в полза на световния шампион.

В четвъртата част Бразилия се наложи с 25:12 и се класира за финала на надпреварата. Буквално всяка атака на бразилците носеше точка и Сърбия и Черна Гора не успя да се противопостави равностойно и качествено на противника си.

Смените в тима не успяха да променят коренно играта и се стигна до закономерен резултат, в който Бразилия победи заслужено.

Състави :

Бразилия: Андре Елер 10 точки, Жилберто Годой Фильо-Жиба 19, Андре Насименто 16, Густаво Ендреш 10, Рикардо Гарсия 1, Данте Амарал 9 (Сержо Дутра Сантош-либеро, Марсело Елгартен 0, Андерсон Родригес 2)

Сърбия и Черна гора:  Никола Гърбич 4 точки, Владимир Гърбич 10, Андрия Герич 10, Горан Вуевич 12, Иван Милкович 17, Марко Подрашчанин 6 (Марко Самарджич-либеро, Слободан Бошкан 0, Новица Биелица 0)