Успешен ден записаха българските волейболисти в гръцкото първенство. Победи постигнаха и Панатинайкос (Атина) с Боян Йорданов, и Аполон Каламариас (Каламария) със Златин Георгиев и Пламен Драгиев.

Детелините продължават да се без загуба вече три кръга от началото на шампионата. Тази вечер те надиграха като гости Арис Мармурис (Солун) с 3:1 за 105 минути игра. Българският диагонал на победителите Боян Йорданов бе най-резултатен измежду съотборниците си с 21 точки.

Първата си победа за сезона постигна "най-българският" тим в лигата Аполон. Тимът от Каламария успя да заличи двата гейма пасив срещу гостуващия Етникос (Александруполис) и да победи с крайното 3:2. Отново най-резултатен за победителите бе българинът Златин Георгиев с 26 точки, а младежкият ни национал Пламен Драгиев завърши с 1 точка.

Утре своя мач от третия кръг ще изиграе и третият отбор с българско участие - Олимпиакос (Пирея) на Андрей Жеков, който ще приеме Ираклис (Солун).