Марек Юнион-Ивкони (Дупница) победи Добруджа 07 с 3:1 (20:25, 25:22, 25:18. 25:20) в трети мач между двата отбора от финалния плейоф в Суперлигата, игран в спортната зала в Сливница пред около 1500 зрители, предаде bgvolleyball.com.

Волейболистите на Добруджа 07 започнаха по-спокойно срещата и благодарение на добрия начален удар на Симеон Александров успяха да поведат с 8:4 до първото техническо прекъсване. Благодарение на добрата си игра в защита, волейболистите на Марек успяха да намалят изоставането си само на две точки 14:16.

По-стабилното посрещане и добрата игра в атака на гостите им позволи не само да запазят разликата, но и да я увеличат, за да затворят гейма с 25:20. Вторият гейм бе изключително равностоен като двата отбора играеха точка за точка до 20:20. В заключителните минути македонският разпределител на Марек Гьоре Гьоргиевски предпочете да разиграе центровете и това се оказа печеливша тактика.

По този начин момчетата на Найден Найденов затвориха гейма с 25:22. Благодарение на много силен начален удар и добре организирана блокада, шампионитеот Марек успяха тотално да надиграят съперника си в третата част и да затворят гейма с разгромното 25:18. Четвъртата част се разви по добре познатия сценарии от предходния гейм и силният начален удар, който изпълняваха домакините, а и многото грешки от страна на волейболистите на Добруджа дадоха много сериозен аванс до втората техническа почивка 16:9.

Голямата разлика даде възможност на домакините да бъдат по-спокойни и те затвориха срещата след 25:20 в четвъртия гейм. Двата отбора ще се срещнат отново утре от 17:30 часа отново в спортната зала в Сливница. До този момент резултаът в серита е 2:1 победи в полза на Добруджа. Играе се до три успеха