Трентино Волей (Тренто) ще има възможността да защитава световната си титла и да я спечели за рекорден 4-ти пореден път. Отборът, чийто наставник е българският треньор Радостин Стойчев и в който играят Матей Казийски и Николай Учиков, надигра категорично победителя в Шампионската лига - руския Зенит (Казан) - с 3:0 (25:14, 25:20, 25:14) в първия полуфинал на световното клубно първенство по волейбол, който се проведе този следобед в зала "Аспайър Лейдис" в Доха (Катар). Срещата бе повторение на миналогодишния полуфинал между двата тима, който трентинци спечелиха с 3:1.

Мачът продължи час и 10 минути. С успеха си италианският тим взе своеобразен реванш от руснаците за загубената европейска клубна титла. През март той отстъпи отново с 3:1 и отново на полуфинал пред своя съперник.

Мачът премина при пълно превъзходство на италианския отбор. Особено впечатляващи бяха първия и третия гейм, които завършиха с разгромен резултат - 25:14. Единствено във втория гейм руснаците успяваха да поддържат някакво равновесие до 20:20, но с 5 безответни точки Матей Казийски и съотборниците му затвориха гейма с 25:20.

За Трентино най-резултатен с 19 точки бе Ян Щокър. Кубинецът Османи Хуанторена реализира 17 точки, а Казийски остана с 11 точки.
Учиков остана на резервната скамейка. За воденият от Владимир Алекно отбор на Зенит на ниво се представи само капитана Максим Михайлов, който завърши с 11 точки.

В мача за титлата отборът на Трентино ще срещне победителя от другия полуфинал, в който по-късно днес се срещат полският Скра (Белхатов) и бразилския Сада Крузейро.