България няма да има отбор в Европейската шампионска лига "Индезит" по волейбол за мъже през 2007 година, стана ясно след конгреса на Европейската волейболна конфедерация.

Причината е новият формат на точкуване и ранглистата на отборите, която се изработва на базата на представянето в европейските клубни турнири през изминалите три сезона. В тях

Левски Сиконко игра в предварителните групи на Лигата, но нито веднъж не успя да премине в следващата фаза, а на два пъти остана в турнира единствено на благодарение на факта, че имаше увеличаване на броя на отборите и отказване на тимове от други страни.

Турнирите Топ Тиймс къп и Купата на Европейската конфедерация се премахват и на тяхно място ще има Къп 2 и Къп 3. Според новата ранглиста България има право само на две квоти за Къп 3.

"Единственият шанс на български отбор да влезе в Шампионската лига"Индезит" е уайлд-карта. Има една такава и може да я спечелим, ако Левски Сиконко продължи добрата си серия тази година и успее да прескочи предварителната група", поясни Станислав Николов, изпълнителен директор на БФВ, който представи федерацията на конгреса на европейската централа в Люксембург.