Лидерът в класирането ЦСКА допусна поражение от Берое в среща от 15-ия кръг на първенството на България по волейбол за мъже.

Възпитаниците на прочутия треньор Александър Попов изпуснаха да вземат три точки в зала "Васил Симов", след като отстъпиха с 2:3 (25:15, 15:25, 25:13, 29:31, 14:16) гейма.

Двубоят можеше да завърши и при 3:1 за "червените", които обаче позволиха обрат в четвъртата част от 21:19, за да загубят частта с 29:31. В последвалия тайбрек "армейците" се бориха и се върнаха от 5:10, като Димитър Димитров отрази мачбол при 13:14, но гостите от Стара Загора спечелиха с 16:14 и стигнаха до крайния успех.

Димитров беше най-резултатен с 30 точки, Симеон Александров записа 15, а Тодор Костов се отличи с 12 точки за домакините. Спас Байрев беше най-резултатен за Берое с 20 точки.

Така ЦСКА взе точка от този мач, като това бе първо поражение за тима през тази година в първенството. Отборът е лидер в класирането с 35 точки, а "зелените" са шести с 27 точки. В следващия кръг "армейците" гостуват на Монтана на 19 февруари.