Берое победи Перун с 3-0 (25-10, 25-16, 25-18) в отложен мач от дамското волейболно първенство. Така двата тима изиграха по два мача през уикенда.

Класиране волейбол дами 2018-2019

Вижте позициите на отборите

Варненки пожелаха домакинският им мач да се играе в зала "Багира" в Казанлък. Предишният ден те на същото място загубиха също с 0-3 гейма от домакините от Казанлък. Те имат само още един мач до края на редовния сезон, като досега са с 13 загуби и само 1 спечелен гейм.

Берое е в битка за втората позиция. Момичетата на Петър Дочев са с 9 победи и 27 точки, а в петък претърпяха от Левски третото си поражение в шампионата. Те са единственият отбор, взел гейм на участника в Шампионската лига - Марица.

Двубоят беше без никаква история, като продължи само 55 минути. В първия гейм "домакините" от Варна успяха да спечелят само 10 точки.