Бернардо Резенде е привлечен да помага на бразилския национален отбор по волейбол в битката за спечелването на Свтовната лига. Легендарният специалист напусна тима след спечелването през миналото лято на златото в Рио след 20-годишна успешна работа начело на "Селесао".
Но шило в торба не стои и Резенде се е съгласил да помага на настоящия треньор Ренан дел Зото. Бернардиньо, както беше известен като волейболист през 80-те годиини на миналия век, дава своите ценни съвети и участва в тренировъчния процес. Неговото привличане почти гарантира спечелването за десети път на Световната лига.
Не трябва да се забравя че основен разпределител на отбора е неговият син Бруно Резенде, който наследи от баща си тънкия усет към паса.
Финалите на тазгодишното издание на турнира са в столицата на щата Парана, Куритиба и започват идния вторник. В него освен домакините ще участват още: Франция, Сърбия, Русия, САЩ и Канада. Българските волейболисти бяха на косъм да са в тази избрана шестица.
![Снимка 298534](https://webnews.bg/uploads/images/34/8534/298534/768x432.jpg?_=1497214254)
Източник: LAP.bg