Дамският волейболен отбор на ЦСКА победи Перун (Варна) с 3-0 (25-19, 25-10, 25-10) в мач от кръг №9 на дамското първенство.

Класиране волейбол дами 2018-2019

Вижте позициите на отборите

Двубоят се игра в столичната зала "Васил Симов" и не предложи никаква интрига. Тимът на Перун все още няма спечелен гейм в шампионата и утре ще изиграе още един мач в София срещу Славия.

ЦСКА се завърна на третото място с 5 победи и 4 загуби. Дарина Куманова реализира 15 точки, а Десислава Николова се отчете с 13 точки за софиянки. Кристина Йорданова беше над всички за Перун с 8 точки.

В другия мач Марица даде само 22 точки на обезкървения тим на Славия. Мачът заърши при резулта 3-0 (25-6, 25-11, 25-5) и продължи рекордно кратко - 47 минути.

Валентина Манолова се отличи за "белите" с 5 точки. Симона Димитрова стана топреализатор с 16 точки за Марица. Александра Миланова завърши с 12 точки за победителките.