Българският национален отбор по волейбол загуби от Бразилия с 0:3 (15-25, 19-25, 22-25) седмия си мач от тазгодишното издание на Световната лига. Пламен Константинов изигра първите два гейма с резервния си състав и само последната част пусна титулярите да се разкършат.  Само тогава мачът беше равностоен, дори "лъвовете" повеждаха на няколко пъти. В края грешни атаки и разрешена свободна игра от съдията на бразилците приключиха двубоя.

Очевидно нашият треньор беше отписал тази среща и ще търси задължителни победи над Сърбия и Аржентина.

НА ЖИВО: България - Бразилия 15-25, 19-25, 22-25

България - Бразилия 15-25, 19-25, 22-25

"Селесао" жадува за реванш след поражението във Варна

Стартовата шестица на България беше: Жани Желязков, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Георги Сеганов, Теодор Тодоров, Светослав Гоцев. Либеро: Владислав Иванов. Срещу тях Ренан дел Зото пусна най-доброто и бразилците поведоха бързо с 10-0. Нашите се окопитиха, като имаше един играч на терена в първите два гейма - Жани Желязков.

Младият диагонал поддържаше огъня и направи 11 точки в двете части, в които игра. Неговите атаки и подобрената игра в защита поизравниха играта. Но бразилците се бяха успокоили и им беше ясно, че в тази конфигурация няма как да загубят гейм. Двата сета завършиха съответно за 23 и 24 минути.

Снимка 298538

Тактиката на Константинов включваше тренировка на титулярите и той ги пусна в третия гейм. Разликата в играта беше очевидна. Нашите бяха равностойни, а на моменти превъзхождаха бразилците. Много добре се представиха Розалин Пенчев и Николай Николов. Цветан Соколов игра не лошо, но в края на гейма направи някои грешки, които измъкнаха гейма и мача за бразилците.

Българите поведоха с 20-19 и имаха шанс да удължат двубоя. Трудно е да се прецени дали 'лъвовете" искаха мачът да продължи. Все пак с играта си показаха, че не отстъпват на олимпийските шампиони. В игра изобщо не влязоха Георги Братоев и Виктор Йосифов.

В събота от 22:10 часа е решителният мач със Сърбия, където победата е задължителна. И след това в неделя срещу понеделник от 01:10 часе е срещата с домакина Аржентина.