В Доха (Катар), освен мъжкото, се провежда и женското световно клубно първенство по волейбол. Настоящият световен клубен шампион Рабита (Баку, Азербайджан), където играе българската националка Добриана Рабаджиева, а старши-треньор е националният селекционер на България Марчело Абонданца, ще може да защитава титлата си. В полуфинален мач момичетата на Абонданца победиха категорично първенеца на планетата от 2010 година - турския гранд Фенербахче СК (Истанбул) с 3:0 (25:18, 25:20, 25:16).

Доби Рабаджиева игра силно цял мач и стана втора по резултатност с 10 точки (1 блок, 41% ефективност в атака и 77% перфектно посрещане), а колумбийката Маделайн Монтаро реализира страхотните 22 точки (2 блока и 50% ефективност в атака) за победата. За турският гранд бразилската националка Паула Пекено завърши с 14 точки (2 блока, 2 аса, 40% ефективност в атака и 70% перфектно посрещане), но и това не помогна.

Така волейболистките на Рабита ще защитават титлата си днес на финала срещу бразилския Солис/Нестле (Осаско), който разгроми пуерториканския Ланкерас де Катано с 3:0 гейма в другия полуфинал. Двата тима бяха заедно и в предварителната група, където бразилките успяха да надделеят с 3:1 гейма.

Така тази вечер ще станат ясни световните клубни шампиони по волейбол и при мъжете, и при жените. Българска любов обаче бележи и двата мача за титлите в Доха. Добриана Рабаджиева и Николай Учиков, който се състезава за Тренто, имат шанс да станат №1 в света в един и същи ден.

Любовта отдавна свърза живота на Ники и Доби и въпреки че през сезона са далеч един от друг, сега са заедно в Катар и заедно могат да постигнат най-големия успех в кариерите си. Снощи дори Николай се похвали в социалната мрежа: „Два финала за нас!!! Уникално преживяване!!!“.

Така една българска двойка – Николай и Добриана, и още Матей Казийски и Радостин Стойчев имат шанс тази вечер отново да заслужат световното злато в Доха.