Финалът и мачът за третото място на международния коледен турнир за юноши старша възраст в Гуадалахара (Испания) не доведоха до размествания в класирането. Младите Лъвове загубиха финалната среща с домакините, отново в 5 гейма, с 2:3 (19:25, 25:19, 17:25, 25:20, 13:15).

Момчетата на Николай Желязков на два пъти изравняваха резултата в геймовете, но в тайбрека физическата мощ на българите отстъпи пред по-прецизните атаки на петите в света и в Европа за 2009 г. В мача за третото място Тунис разгроми Португалия с 3:0 (25:23, 25:15, 25:20).

Откакто тренира под ръководството на легендарния волейболист Николай Желязков тази формация на Лъвчетата спечели балканската титла за юноши младша възраст и Купата от международния турнир Бранко Хаджи Ильоски в Македония, вече като младежи, и сега за първи път не се поздрави като краен победител. Младите български волейболисти се готвят за европейските квалификации през април в Словакия.