Волейболните национали на България отстъпиха с 1-3 (25:22, 19:25, 25:27, 20:25) срещу представителния тим на Полша в двубой от Лигата на нациите.

"Лъвовете" излязоха на паркета днес, в опит да сложат край на пропадането си след трите си предишни поражения в надпреварата. За съжаление не успяха да го сторят.

Снимка 427926

Източник: FIVB

За послено "трикольорите" ни са побеждавали Полша в голям турнир през 2017 година, когато надделяват с 3:2 гейма в Световната лига.

България е под номер 13 в състезанието, с 1 успех и 4 поражения и сбор от 3 точки.

Снимка 427923

Източник: Twitter

"Лъвовете" поведоха в резултата в Нингбо, но позволиха обрат, въпреки чудесното представяне на Розалин Пенчев в атака и при началния удар.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се в мача:

Полша - България, на живо

Срещата започна!

Първото техническо прекъсване в мача дойде при предимство за състава ни от 8:7 точки. Най-отличаващият се волейболист в състава ни днес Розалин Пенчев получи травма. При 13:12 и прекъсването на играта от страна на полския селекционер, състоянието на национала ни не изглеждаше задоволително, но той избра да продължи участието си.

Снимка 427925

Не така обаче стояха нещата с Тодор Скримов. Той падна на пода и се наложи да получи незабавна медицинска помощ. При приземяването си, след опит за атака, Скримов стъпи върху крак на свой съперник. След това той бе изнесен от съотборниците си извън терена и не успя да продължи участието си в двубоя.

Второто техническо прекъсване бе при три точки в полза на тима ни - 16:13, а до самия край националите ни не изпуснаха предимството си и взеха откриващата част с 25:22 точки.

Поляците се върнаха по най-добрия начин в срещата и натрупаха солидна преднина във втория гейм. Дори и перфектното представяне на Пенчев не помогна, разликата се увеличи до 24:19, а след това поляците спечелиха втория гейм.

Снимка 427927

През целия трети гейм българите водеха с точка-две, като самочувствието им бе забележително. Към края на частта обаче поляците се възстановиха и на свой ред настъпиха газта. Така се стигна до равенство 24:24, след което България изпусна две страхотни възможности да реши срещата, Учиков не успя да забие подаване на Братоев и Полша направи обрата факт.

Снимка 427920

Четвъртият гейм се оказа неприятна наказателна акция в полза на поляците. Те поведоха с 8:3 до първото техническо прекъсване. Преднината на съперника все пак бе съкратена до четири точки, но нови няколко успешни атаки на нашия опонент предопределиха победителя в сблъсъка.

При 20:15 всичко беше ясно, като и двата отбора просто дочакаха края на сблъсъка.

Снимка 427924

Така за първи път България допуска четири поредни поражения в надпреварата и Пранди определено няма поводи за гордост, след повторния си дебют начело на представителния тим на страната ни.

Снимка 416907

ПОЛША: Фабиан Джизга, Мачией Музай, Бартош Кволек, Бартош Беднож, Пьотър Новаковски, Матеуш Биениек - Павел Заторски-либеро

Старши треньор: Витал Хейнен

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Николай Учиков, Тодор Скримов, Розалин Пенчев, Светослав Гоцев, Алекс Грозданов - Петър Каракашев-либеро

Старши треньор: Силвано Пранди