България загуби и петия си мач от дамската волейболна "Лига на нациите". Момичетата на Иван Петков отстъпиха като гости пред силния тим на Холандия с 1-3 (25-22, 22-25, 20-25, 19-25) в двубой, игран в Апелдорн.

Иван Петков: На този млад отбор му трябва енергия

Наставникът коментира загубата на волейболистките от Полша

Срещата беше много драматична и продължи 2 часа и 17 минути. Българките стартираха много силно и диктуваха събитията през първия сет, който заслужено спечелиха с 25-22.

Постепенно домакините стабилизираха играта си и постепенно наложиха волята си. Нашите на моменти скъсяваха дистанцията, но така и не можаха да вкарат мача в тайбрек.

Иван Петков започна с Гергана Димитрова, Мира Тодорова, Мария Данчева, Нася Димитрова, Лора Китипова, Мирослава Паскова и  Жана Тодорова (либеро).

Снимка 426183

Източник: fivb.org

Гергана Димитрова беше най-резултатна с 16 точки, 5 от които от успешни блокади. Мира Тодорова добави 9 точки. За холандките Марит Яспер се открои с 21 точки, а Никол Лутихуис записа 19 точки.

Днес българките излизат срещу Бразилия, а Холандия ще срещне Полша. "Лъвиците" са единственият отбор без победа след първите 5 кръга и постепенно губят шансовете си за оцеляване в елита.