Отборът на България победи Унгария с 3:0 (25:16, 25:18, 25:11) във втория си мач от квалификациите за Европейско първенство за мъже до 22 години, игран в зала "Христо Ботев".

Победата за тима на треньора Найден Найденов бе само за престиж, тъй като в петък отборът загуби от Франция, а "петлите" вече се класираха за европейските финали в Полша през лятото като първи в нашата група D в София.

Първият гейм бе равностоен до 10:10, след което българите взеха аванс, който увеличаваха постоянно, а най-голямата разлика дойде при крайното 25:16. Във втория гейм отборът на Найденов се откъсна още в самото начало, а в третия правеше с лекота серии от по 4 или 5 поредни точки.

Най-резултатен за нашия отбор бе Денис Карягин с 13 точки (3 блока и 3 аса), а с 10 точки завърши Самуил Вълчинов.

Девойките на България с първи успех на евроквалификацията в Австрия

Воденият от Кристиян Михайлов тим надигра Фарьорските острови с 3:0 (25:13, 25:23, 25:10)