Националният ни отбор по волейбол за юноши под 19 години отново показа класата си в третия ден на Световното първенство в Иран. Момчетата на Мартин Стоев надиграха категорично Белгия с 3:0 (32:30, 25:17, 25:15 ) в третия си мач от Група С в Техеран.

С това нашите записаха втори успех в турнира, като с една загуба и 6 точки заемат второ място във временното класиране. Лидер е Русия с три победи и пълен актив от 9 точки.

Напрежението след загубата от Русия във вчерашния ден оказа влияние само в първия гейм, в който играта беше равностойна.

Във важните моменти тимът ни се събра и излезе от трудната ситуация, като спечели гейма след много драматични моменти. След това "лъвчетата" нямаха проблеми и наложиха волята си с пълно предимство.

Най-резултатен бе Александър Николов с 18 точки (3 аса, 2 блокади), Георги Татаров завърши с 11 точки (1 ас, 1 блокада). Лазар Бучков приключи с 9 точки (2 блокади).

На 27 август националите ни почиват, а на 28 август (събота) излизат срещу Камерун в 14:30 часа българско време.