Националният отбор на България за девойки под 17 години загуби от Италия с 0:3 (22:25, 13:25, 17:25) в последния си мач от група 1 на Европейското първенство в Черна гора, информира сайтът на волейболната ни централа.

Волейболистките ни, водени от Диян Боюклиев, записаха четвърто поражение на Евроволей 2020 и завършиха на пето място в крайното класиране с една победа и 2 точки. Зад нас, но преди последния си двубой срещу Турция, е съставът на Черна гора без успех. Дори и при победа домакините не се спасяват, като двата тима отпадат от по-нататъшно участие на европейското.

Последният двубой бе само за престиж, но нашите не успяха да направят нищо срещу силния тим на Италия, който продължава на полуфиналите. Съперникът диктуваше играта през цялото време и затвори частите в своя полза с голяма разлика за 63 минути игра.

С най-голям актив за България бе Виктория Коева с 13 точки (1 ас, 3 блока). Ива Дудова завърши с 9 точки (2 блока).