Националният отбор на България по волейбол за жени до 17 години допусна две загуби от Италия в контролни срещи при гостуването си в Босано Дел Грапа.

В първия приятелски мач волейболистките, водени от Диян Боюклиев, отстъпиха с 1:3 (21:25, 25:17, 25:21, 25:13). Италия спечели и допълнително изиграния гейм под формата на тайбрек с 15:13.

Във втория двубой националките отново допуснаха поражение с 1:3 (25:20, 16:25, 14:25, 13:25). В допълнително изиграния гейм България спечели с 15:9.

Днес предстои трета приятелска среща, която е последна от проверките между двата тима.

Контролите са част от подготовката на двата състава за Европейското първенство в Чехия от 16 до 24 юли. България ще играе в Група I в Храдец Кралове, заедно с домакините от Чехия, Сърбия, Германия, Нидерландия и Хърватия. Италия е в другата Група II в Простейов, където попаднаха още Турция, Словения, Полша, Унгария и Финландия.

България с много драматична загуба от Белгия в мач от Лигата на нациите

Нашите момичета взеха ценна точка, но остават само с 2 победи засега в надпреварата