Националният отбор на България по волейбол за жени започна със загуба квалификациите си за Гран При 2007 след като беше разгромен с 0:3 гейма (21:25, 20:25, 18:25) от състава на Азербайджан.

Пред по-малко от 300 зрители в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта във Варна българките така и не успяха да влязат в мача и логично бяха победени от тима на Азербайджан.

В интерес на истината Мирослав Живков заложи на оптимална стартова шестица в лицето на Любка Дебърлиева, Деница Карауланова, Страшимира Филипова, Радосвета Тенева, Радостина Читигой, Елена Колева и либерото Мария Филипова, но този състав не беше играл в официални мачове.

Липсата на сработка между Любка Дебърлиева и крайните нападателки Читигой и Тенева изигра лоша шега на българките, които трудно успяваха да завършат категорично разиграванията.

Азербайджан поведе още в началото на първия гейм, но волейболистките на Живков се добраха до равенство за 19:19 след хубави атаки през центъра. След това обаче посрещането и играта в защита започнаха да куцат и се стигна до 25:21 в полза на Азербайджан.

Във втората част безумни грешки отнеха успеха на българките, които водеха при 12:9 и 14:16, но след това синхронът отново се изгуби, посрещането се пропука и се стигна до загуба с 20:25.

В третия гейм напрежението сломи момичетата на Живков, които въпреки огромното си желание за победа натрупаха доста непредизвикани грешки и бяха разбити с 18:25 и 0:3.
В следващата си среща българките играят с Холандия в сряда от 18.30 часа.

Азербайджан: Оксана Гюлева 8 точки, Йелена Шабовта 15, Йелена